Українська судова система відмовляється розглядати цивільні позови про захист честі і гідності до осіб, які керують фіктивно створеними і фіктивно зареєстрованими, а тому не існуючими управліннями нібито Пенсійного Фонду України.

Сторінки: 1 2 3

Шляхом отримання витягів з єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб -підприємців з'ясувалось, що особи з назвами “Управління Пенсійного фонду України в м. ____________________” не мають жодного відношення до Пенсійного фонду України оскільки ніколи не утворювались останнім відповідно до вимог законодавства України. Зокрема, це підтверджується даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб -підприємців , згідно з якими всі особи з назвами “Управління Пенсійного фонду України в м. ____________________”не мають відповідних установчих документів , на яких отримані витяги. На даний час не виявлено жодної такої особи, яка б мала відповідний розпорядчий акт про її утворення , виданий Пенсійним фондом України у встановленому законодавством порядку. Наведене свідчить про те, що замість органів Пенсійного фонду України, на містах діють приватні особи, які не мають повноважень здійснювати функції Пенсійного фонду України.

Однак як виявилось Українська судова система не готова розглядати ці позови не зважаючи на вимоги ч.2 ст.124 Конституції України, згідно якої юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Так суди цивільної юрисдикції відправляють ці справи до адміністративних судів, а останні вказують відмовляються розглядати ці справи з огляду на їх непідсудність адміністративним судам. До речі ці справи дійсно не належать до юрисдикції адміністративних судів оскільки спори про захист честі і гідності не є публічно - правовими. У Постанові від 27 лютого 2009 року N 1 “Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи» Пленум Верховного Суду України постановив дати судам такі роз'яснення:

7. Відкриваючи провадження у справі, суд має з'ясувати, за правилами якого судочинства підлягає розгляду заява. При цьому слід виходити з компетенції суду щодо розгляду цивільних справ, зазначеної в статті 15 ЦПК, та враховувати положення статей 1, 12 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК). Оскільки характер спірних правовідносин є цивільно-правовим (незалежно від суб'єктного складу), то всі справи зазначеної категорії підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства, за винятком справ про захист ділової репутації між юридичними особами та іншими суб'єктами підприємницької діяльності у сфері господарювання та іншої підприємницької діяльності, що розглядаються в порядку господарського судочинства.


Рекомендую також наступні статті:

Сторінки: 1 2 3

Недавні публікації

Правовий простір > Пенсійний Фонд України! > Українська судова система відмовляється розглядати цивільні позови про захист честі і гідності до осіб, які керують фіктивно створеними і фіктивно зареєстрованими, а тому не існуючими управліннями нібито Пенсійного Фонду України.

Залишити відповідь

Введіть свій email:

Потребление памяти: 32.11MB