Роз’яснення загроз для різних систем оподаткування та щодо адміністрування податків

Сторінки: 1 2

Ставка оподаткування із суми чистого доходу 1,00 — 9 220,00грн — 15% прибуткового податку, якщо мінімальна зарплата залишиться на рівні грудня 2010 р. 922 грн.

У разі, якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів, зазначених у абзаці першому цього пункту, перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17% суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою, визначеною в абзаці першому цього пункту, тобто якщо дохід — від 9220 грн і вище — 17%.

+ мінімальний соціальний внесок (Пенсійний фонд та плюс інші фонди) — 34,7%.

Підприємець, який отримає місячний дохід 13830 грн має сплатити соціального внеску 13830*34,7% = 4799 грн. в місяць та 2351 грн прибуткового податку, 4799+2351=7150 грн — це 51,70% від отриманого доходу.

В основному дохід підприємця не виходить за межі розрахованого — це означає, що він весь оподатковується соціальним внеском та прибутковим податком.

При варіанті зарахування витрат запропонованих у Податковому кодексі, адже там враховуються не всі понесені витрати на ведення підприємницької діяльності. Беручи до уваги податкове навантаження 51,70% податкових платежів та не враховані витрати за рахунок яких збільшується чистий дохід, який підлягає оподаткуванню, фактичне податкове навантаження складатиме — 60-70%, а це пряма дорога до банкрутства.

Короткий аналіз розділу адміністрування податків

1). У «старому новому» проекті Податкового кодексу знову порушено презумпцію невинуватості підприємця. Тепер підприємець повинен доводити свою невинуватість, а податківець, як було раніше.

2). Обов’язок доведення того що будь-яке нарахування, здійснене контролюючим органом або будь-яке інше рішення контролюючого органу є помилковим знову покладається на платника податків.

3). Податкова консультація, як і раніше, має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податку, якому надано таку консультацію. Тобто час та кошти підприємця, пов’язані з пошуками істини, є проблемою самого підприємця.

4). Знову документальна перевірка може проводитися на базі отримання інформації про ухилення від оподаткування заробітної плати, пасивних доходів, фактично від будь-якої особи, чим поширюються і без того популярні методи недоброчесної конкуренції.

5). Базою оподаткування при ввезенні товарів на митну територію України є договірна (контрактна) вартість, але не менша від митної вартості цих товарів. В умовах формального підходу до визначення митної вартості, виграш оптової знижки для підприємця просто зникає. Імпортери ставляться на коліна, а зовнішніх джерел для започаткування бізнесу всередині держави немає і сліду.

6). Джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-яке майно такого платника податків.

7). Залишено цілий перелік нових штрафів для бізнесу.

Відсутнє розуміння суті статей обліку, зокрема абсолютно неправильно виписано визначення гудвілу.

8). Не забули автори законопроекту про додаткові затрати та додатковий облік для бізнесу із обов’язковим застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.

9). Знову під час проведення перевірок представники податкової мають право обстежувати території, приміщення якщо такі активи можуть, на їхню думку, бути джерелом погашення податкового боргу без рішення суду, а простіше кажучи обшукувати наші приміщення.

10). Підприємці зобов’язані допускати посадових осіб контролюючого органу до обстеження приміщень, територій (крім житла громадян), що використовуються для одержання доходів чи пов’язані з утриманням об’єктів оподаткування, а також для проведення перевірок з питань обчислення і сплати податків та зборів без рішення суду. Такі методи легалізації зайнятості, на нашу думку, є неприпустимими.

11). Збитки, завдані неправомірними діями посадових осіб контролюючих органів, як і раніше підлягають відшкодуванню за рахунок коштів державного бюджету, а не за власний рахунок посадових осіб, що такі збитки спричинили своїм невіглаством чи бажанням підзаробити.

12) Оподаткування прибутку підприємств теж не таке райдужне, як його намагаються представити. Зниження ставки оподаткування відбувається за рахунок обмеження кількості витрат, які включаються при визначенні прибутку, що в дійсності будемо отримувати набагато більший розмір податку.

Источник "За чесні податки!"


Рекомендую також наступні статті:

Сторінки: 1 2

Недавні публікації

Правовий простір > Новини > Роз’яснення загроз для різних систем оподаткування та щодо адміністрування податків

Залишити відповідь

Введіть свій email:

Потребление памяти: 32.09MB