Роз’яснення загроз для різних систем оподаткування та щодо адміністрування податків

Сторінки: 1 2

rozyasnennya zahroz PK - листівка для роздруку.

Єдиний податок

Спрощена система у запропонованому вигляді втрачає свою актуальність.

1). Знижено до 300 000 грн можливий для спрощеної системи оборот.
2). Збільшено ставку єдиного податку, а в дійсності основна маса платників вимушена буде платити 1500 грн, оскільки фізичні особи, які провадять господарську діяльність не за місцем державної реєстрації або на всій території України сплачують податок за ставкою 1500 гривень з розрахунку на календарний місяць.

1500+320 (пенсійний фонд)=?

3). Вводяться касові апарати. Платники податку при здійсненні розрахунків у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) застосовують реєстратори розрахункових операцій відповідно до закону.
4). Вилучено надзвичайно широкий спектр видів діяльності, що можуть застосовувати спрощену систему оподаткування – 26 видів.

5). Інша частина відсікається пунктом 11.2. У випадку, якщо платник податку більше половини свого доходу за три, шість, дев’ять чи дванадцять місяців наростаючим підсумком з початку року отримав від одного замовника (клієнта, покупця), такий платник податку позбавляється права на сплату єдиного податку в цих періодах і сплачує податки і збори у відповідності до загальної системи оподаткування.

6). Ще одна цікава норма для спрощенців міститься у розділі ІІІ. ПОДАТОК НА ПРИБУТОК ПІДПРИЄМСТВ. пункту 8.1.12, яка позбавляє можливості співпраці з підприємцями та підприємствами, тому що витрати, понесені у зв’язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи – підприємця, що сплачує єдиний податок … забороняється вносити до складу витрат. За таких умов ніхто з такими підприємцями- спрощенцями працювати не буде.

7). Також не має розбиття ставки єдиного податку, а це тягне за собою автоматично додаткову сплату соціального внеску.

Сплата за найманих працівників страхових внесків до Пенсійного фонду України і фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування згідно з п. 9.2 передбачається на загальних умовах. До Пенсійного фонду сплата на загальних умовах на сьогодні це 922*34,7%=319,93 грн.

8). На підставі договору оренди на місці проведення підприємницької діяльності платника податку не може проводити діяльність інша особа.

9). Якщо сумарний залишок товарної групи товарів на торгівельному місці та/або на складі у платника податку при провадженні ним роздрібної торгівлі перевищує обсяг річного доходу, зазначений у пункті статті цієї глави, такий платник податку зобов’язаний перейти до сплати податків за загальною системою оподаткування починаючи з наступного кварталу і втрачає право сплачувати податки за спрощеною системою оподаткування протягом наступного календарного року. – Тобто залишок товару не повинен перевищувати 300 000 грн.

10). Передбачено індексацію податку, що означає збільшення щорічно податку на індекс інфляції.

Основні негативні нововведення, які погіршують права підприємців — платників фіксованого податку

У проекті ПК не передбачена така система оподаткування приватних підприємців, як сплата фіксованого патенту. Тобто з 2011 року у разі, якщо парламент ухвалить існуючу редакцію ПК, всі підприємці, які сьогодні торгують на ринках за фікспатентом, повинні будуть або:

• перейти на сплату єдиного податку;
• перейти на загальну систему оподаткування;
• згорнути легальну підприємницьку діяльність;
• ліквідуватися як суб’єкт підприємницької діяльності.

До речі, ті системи, які доведеться обирати екс-фікспатентникам, більш фіскальні та трудомісткі:

• вищі ставки податку;
• необхідність ведення обліку;
• набагато більше податкової звітності;
• вищі вимоги до документального оформлення підприємницької діяльності;
• підвищена увага контролюючих органів і т. д.

Загальний висновок щодо ПК У період світової фінансової кризи держава зобов’язана підтримати приватних підприємців. Однак прийняття ПК в існуючій редакції взагалі розорить багатьох підприємців — платників єдиного та фіксованого податку, а більшість поставить у дуже скрутне фінансове становище.

Загальна система оподаткування підприємців

Надаємо розрахунок податкового навантаження при загальній системі оподаткування фізичних осіб у теперішній версії Податкового кодексу:


Рекомендую також наступні статті:

Сторінки: 1 2

Недавні публікації

Правовий простір > Новини > Роз’яснення загроз для різних систем оподаткування та щодо адміністрування податків

Залишити відповідь

Введіть свій email:

Потребление памяти: 32.6MB