Останній цуґцванґ – для тих, хто називає себе «владою» – 2

Сторінки: 1 2 3 4

А до набрання чинності ЗУ « Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» діяли норми частини першої - дев'ятої ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», які відповідно до абз.й п.12 Розділу VIII. ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ ЗУ « Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" виключені.

І таким чином з першого січня 2011р. втратили чинність 1-9 пункти ст.106 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у тому числі і 9 пункт про штрафні санкції за несплату пенсійних внесків і не подачу звітності, тому всі, хто не заплатив пенсійні внески до 01.01.2011р. вільні від їх сплати.

Публікуємо 1-9 пункти ст.106 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які виключені з 01.01.2011 р.:

«Розділ XIV ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У СФЕРІ ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕНСІЙНОГО СТРАХУВАННЯ

Стаття 106. Відповідальність страхувальників, банків, організацій, що здійснюють виплату і доставку пенсій, та їх посадових осіб

1. У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

2. Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

3. Територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

Про оскарження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки до виконавчої дирекції Пенсійного фонду або в судовому порядку страхувальник зобов'язаний письмово повідомити відповідний територіальний орган Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів із дня звернення до виконавчої дирекції Пенсійного фонду чи суду.

Узгодження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки здійснюється на підставі заяви страхувальника, яка розглядається територіальним органом Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів після її отримання, та поданих страхувальником документів, що свідчать про неправильність обчислення сум недоїмки, зазначених у вимозі.

У разі узгодження страхувальником вимоги про сплату недоїмки з територіальним органом Пенсійного фонду цей орган зобов'язаний у строк, визначений для розгляду заяви страхувальника про узгодження вимоги, надіслати йому узгоджену вимогу про сплату недоїмки, а страхувальник зобов'язаний сплатити узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги.

У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.


Рекомендую також наступні статті:

Сторінки: 1 2 3 4

Недавні публікації

Правовий простір > Звернення > Останній цуґцванґ – для тих, хто називає себе «владою» – 2

На повідомлення "Останній цуґцванґ – для тих, хто називає себе «владою» – 2" 5 коментарів

 1. Ирина сказав:

  Я не платила внески і скористалась алгоритмом Рімми коли прийшла вимога за III квартал 2010.Дуже вдячна їй за таку підтримку.Сьогодні отримала вимогу за III-IV квартали і тепер не зрозуміло, що робити далі? Чи існує документ для відповіді в ПФУ з урахуванням вищесказанного?

 2. Сергей сказав:

  Ирина написав(ла) в комментах, що::

  Я не платила внески і скористалась алгоритмом Рімми коли прийшла вимога за III квартал 2010.Дуже вдячна їй за таку підтримку.Сьогодні отримала вимогу за III-IV квартали і тепер не зрозуміло, що робити далі? Чи існує документ для відповіді в ПФУ з урахуванням вищесказанного?

  Да, да , и мне интересно что делать дальше…

 3. Анна сказав:

  А кто все-таки заплатил, что делать? Ведь ПФ не давал справки от отсутствии задолженности без оплаты за 3-й квартал. Поэтому просто пришлось заплатить. Какие действия в этом случае? Можно ли вернуть деньги или сделать перерасчет в счет будущих платежей?

 4. сергій сказав:

  Безпредел полный!!! Пришло с обласного ПФУ письмо суть которого как всегда, сводится в отказе от отмене вымогы, на основании того , что в раенном ПФ мы попросили роздрук особової картки за 6 квартал!!!!! но это не так… (3,4 квартал нам с чуть ли не с мордобоем дали роздрук!) Постанова Киевского окружного суда, и не только их не колышит , и напрямую за неуплату, грозят криминальной ответственностью!!! что делать??? брать припасенный “Максим” и на Киев!?

 5. Алексей сказав:

  УПФ Украины в городе ссылаются на то что закон 1058-IV является специальным законом и лишь он регулирует и определяет (ст.5 п.2 )плательщиков страховых взносов, их права и обязанности, порядок начисления исчисления и уплаты по страховым взносам.

Залишити відповідь

Введіть свій email:

Потребление памяти: 32.18MB