Наявність первинних документів бухгалтерського обліку для спрощенців не передбачено законодавством України.

Сторінки: 1 2

(у редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 28 грудня 2001 р. N 521) є ЗВІТ суб'єкта малого підприємництва - фізичної особи - платника єдиного податку , пунктом 4 якого фактично контролюється база оподаткування цим податком ,обсяг виручки від реалізації товарів (робіт, послуг) за звітний квартал наростаючим підсумком з початку терміну дії Свідоцтва про сплату єдиного податку в календарному році та сума фактично сплаченого єдиного податку у звітному кварталі.

Таким чином платники єдиного податку немає такого об’єкту оподаткування ,як дохід і тому не зобов’язаний мати у наявності первинні документи , регістри бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інші документи пов'язані з обчисленням доходу , як об'єкта оподаткування .

Об’єктом оподаткування єдиним податком є виключно обсяги виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) підприємця .

Тому ні до платника фіксованого податку ні до платника єдиного податку не можливо застосувати норми ст.44.1 Податкового кодексу України.

«Стаття 44. Вимоги до підтвердження даних, визначених у податковій звітності

44.1. Для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством».

Додаток:

1. ЗВІТ суб'єкта малого підприємництва - фізичної особи - платника єдиного податку-1 аркуш.

Білоцерківська Рімма ,
голова ГО «Правовий простір» м.Сєвєродонецька , Луганської області

Завантажити одним файлом


Рекомендую також наступні статті:

Сторінки: 1 2

Недавні публікації

Правовий простір > Документація > Наявність первинних документів бухгалтерського обліку для спрощенців не передбачено законодавством України.

На повідомлення "Наявність первинних документів бухгалтерського обліку для спрощенців не передбачено законодавством України." 2 коментара

 1. metamorf сказав:

  Повністю згоден із доводами статті.
  Однак вважаю, що завершення не логічне.

  Щоб логічно завершити висновок зроблений автором слід процитувати статтю 16.2 Податкового кодексу:
  16.1. Платник податків зобов’язаний:
  16.1.2. вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів;

  Порядок облік доходів і витрат для фізичної особи підприємця на єдиному податку визначається Указом Президента (який доречі, має силу Закону, оскільки був прийнятий відповідно до Прикінцевий положень Конституції України) та відповідного наказу.

  Саме в цих спеціальних актах визначається порядок ведення обліку доходів і витрат для ФОПів. І в цих порядках не має вимоги вести первинні бухгалтерські документи.

  Саме тому, відповідно до статті 16,2 Податкового кодексу, ФОП повинен вести облік доходів і витрат у спрощеному режимі відповідно до Декрету і наказу ГНАУ.

  Автору великий РЕСПЕКТ за викладену інформацію

 2. Юрій сказав:

  Не зрозумів, стверджується що “первинка” не потрібна, а в останньому абзаці цитується що окрім доходу і витрат платники податків зобов’язані вести облік “… інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів”… Тут вам і “інших” до яких запросто може бути віднесена виручка, на підставі первинних документів.

Залишити відповідь

Введіть свій email:

Потребление памяти: 32.43MB