ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ ПЕРСОНАЛУ НА ВИПАДОК ПЕРЕВІРКИ АБО «НАЇЗДУ»

Сторінки: 1 2 3

Тому запропонуйте перевірникам заповнити усі графи «журналу реєстрації перевірок» і розписатися у відповідній графі, це потім можна використати для кваліфікації їх дій по кримінальному кодексу України по ст.206 ( незаконне перешкоджання ,законній підприємницькій діяльності).

Попросіть тих, хто прийшов, назвати номер і дату постанови про заведення оперативно-розшукової справи, в рамках якої прийнято рішення про проведення контрольної закупки.

Не назвуть – ввічливо попередьте «контролерів», що ви невідкладно відправите дві заяви: одну – у відділ боротьби з корупцією (оскільки ви ж не знаєте істинних мотивів візиту), а другу – в прокуратуру ( заява про злочин додається ).

Гроші за покупку не повертайте, так як ви не впевнені, що ОРД ведеться в рамках закону та ще й - чи ведеться взагалі.

Почнуть погрожувати, демонстративно включайте диктофон и починайте телефонувати в прокуратуру та відділ з боротьби з корупцією того органу, звідки прийшли візитери.

Крім того не забувайте ,якщо така оперативно- розшукова справа дійсно є то відповідно до статті 8. «Про оперативно-розшукову діяльність» права підрозділів, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність обмежені лише правом:

«1) опитувати осіб за їх згодою, використовувати їх добровільну допомогу»;

Якщо питання задають ,щодо вас особисто не відповідайте взагалі користуючись ст.63 Конституції України «особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом» або без присутності юриста або адвоката користуючись своїм правом встановленим статтею 59.Конституції України « Кожен має право на правову допомогу» .

Крім того зверніть увагу ,що у ОБЕЗ немає порядку встановленого КМУ відповідно до якого вони би мали право проводити перевірки господарської діяльності за нормами абз.п.24 ст.11 ЗУ "Про міліцію " :

"24) вимагати від керівників підприємств, установ і організацій пояснення по фактах порушення законодавства, перевірка додержання якого віднесена до компетенції міліції, а також у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, проводити перевірки по фактах порушення законодавства, контроль за додержанням якого віднесено до компетенції міліції, вимагати проведення інвентаризацій і ревізій відповідних сфер фінансово-господарської діяльності.

Органи міліції вправі приступити до проведення перевірки суб'єктів господарської діяльності за умови наявності направлення на перевірку, яке складається за формою, встановленою Міністерством внутрішніх справ України. У направленні на перевірку зазначаються дата його видачі, назва підрозділу міліції, мета, вид, підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб підрозділу міліції, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника підрозділу міліції, скріпленого печаткою органу міліції;

за рішенням суду в присутності понятих та керівників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, щодо яких проводиться перевірка, витребувати і вилучати оригінали документів, що свідчать про правопорушення, зразки сировини і продукції, а до ухвалення такого рішення суду - в присутності понятих та керівників підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, щодо яких проводиться перевірка, вивчати документи, що свідчать про правопорушення, за рахунок відповідного органу міліції робити з них копії із залишенням особам, щодо яких проводиться перевірка, опису документів, з яких виготовлено копії, опечатувати каси, склади та архіви на термін не більше 24 годин з моменту такого опечатування, зазначеного в протоколі"

Відповідно до цієї норми наявність направлення у представників ОБЕЗ є підставою для проведення перевірки тільки при наявності порядку встановленого КМУ , якого ще немає.

Тому навіть направлення начальника ОБЕЗ не надає право міліціонерам за законом проводити перевірку господарської діяльності підприємців .

Що ж стосується перевірки по ст.97 КПК України за заявою ,а ще гірше за анонімною заявою ,як у Запрудського І.С. у Луганську проводять відповідно до повноважень встановлених ч.2 п.4.2. Наказу №400, яким надано право під час перевірки заяв чи повідомлень про злочин до порушення справи, таку перевірку здійснювати в строк не більше 10 днів ВИКЛЮЧНО шляхом відібрання пояснень від окремих громадян чи посадових осіб або витребування необхідних документів.

Завантажити одним файлом


Рекомендую також наступні статті:

Сторінки: 1 2 3

Недавні публікації

Правовий простір > Документація > ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ ПЕРСОНАЛУ НА ВИПАДОК ПЕРЕВІРКИ АБО «НАЇЗДУ»

Залишити відповідь

Введіть свій email:

Потребление памяти: 32.65MB